Dzień Edukacji Narodowej 2017

Dnia 13 października 2017 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Brzyskach uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Jak co roku, był to doskonały moment,  by docenić codzienny trud pracowników oświaty oraz wszystkich poświęcających swój czas i energię dla celów dydaktyki. Była to również okazja do składania życzeń, podziękowań i wszelkich dowodów wdzięczności.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, m.in. p. Rafał Papciak – Wójt Gminy Brzyska, p. Stanisław Madejczyk – przewodniczący Rady Gminy Brzyska wraz z radymi, Ks. Dziekan Edward Pasionek oraz Ks. Waldemar Krzeszowski, p. Tadeusz Maculak – dyrektor Publicznego Gimnazjum w Brzyskach p. Grzegorz Mikoś – sekretarz Gminy Brzyska, pracownicy Urzędu Gminy Brzyska, pracownicy CUW – u, p. Piotr Konopacki – główny wykonawca modernizacji sali gimnastycznej, przedstawiciele samorządu lokalnego, wszyscy pracownicy szkoły i oczywiście uczniowie, bez których szkoła nie istnieje. Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości, były kwiaty i słowa uznania dla dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 Mszą Świętą odprawioną przez księdza proboszcza, Edwarda Pasionka i księdza Waldemara Krzeszowskiego. Następnie przeszliśmy za sztandarem do szkoły, do odnowionej sali gimnastycznej, w której uroczystego aktu poświęcenia dokonał ksiądz proboszcz. Następnie rozpoczęła się uroczysta akademia przygotowana przez panie: Teresę Biernacką, Barbarę Doktór, Iwonę Mikoś, Edytę Żygułę – Matysik i Urszulę. Szczyrbę.  Nad oprawą muzyczną czuwała pani Agata Delikat. Były wiersze, piosenki, tańce i humorystyczne scenki z życia szkoły. Śpiewem, tańcem i słowem uczniowie wyrazili swoją wdzięczność i szacunek dla wszystkich pracowników szkoły.

Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do nagrodzenia wyróżniających się nauczycieli. Miło nam poinformować, że Nagrodę Wójta Gminy Brzyska otrzymali: p. Jadwiga Żółtek oraz p. Wiesław Marcisz. Natomiast Nagrodę Dyrektora otrzymali: p. Beata Chajec, p. Elżbieta Fundakowska, p.Agnieszka Madejczyk, p.Anna Madejczyk, p.Małgorzata Przewoźnik i  p.Jolanta Piekarz. Za pracę w zakresie gospodarczym nagrodzono: p. Danutę Mikoś, p. Barbarę Pocałuń, p. Dorotę Żygłowicz. W uznaniu dorobku i osiągnięć w pracy zawodowej kilka Pań zostało odznaczonych Medalami Komisji Edukacji Narodowej, które zostały wręczone na uroczystym spotkaniu zorganizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Wojewodę Podkarpackiego w Krośnie, w dniu 16 października 2017r.  Medale KEN otrzymały: p. Teresa Biernacka, p. Elżbieta Fundakowska, p. Dorota Kita i p. Małgorzata Przewoźnik.