Internetowy Teatr TVP dla szkół - spektakl pt. „ Księga dżungli ”

17.10.2017 r. dwie grupy przedszkolne: Gumisie i Krasnale obejrzały spektakl pt. „Księga dżungli” transmitowany w ramach Internetowego Teatru TVP dla szkół. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Arlekin w Łodzi.

Przedszkolaki poznały opowieść o Mowglim – chłopcu wychowywanym przez wilki, żyjącym ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami dżungli. Bohater spektaklu dorastając wśród zwierząt nauczył się ich języka oraz poznał sposoby przetrwania w trudnych warunkach. Przygody chłopca zostały ukazane w bardzo ciekawej formie. W spektaklu wykorzystano unikalne, rzeźbione, bardzo skomplikowane  lalki i specjalne obrotowe sceny. Całość wzbogaciła muzyka, skomponowana przez znanego artystę  - Lucjana Wesołowskiego.

Twórcy przedstawienia:

Reżyseria, scenografia, projekty lalek: Bernd Ogrodnik
Scenariusz: Bernd Ogrodnik
Asystent reżysera: Patryk Steczek
Obsada: Agata Butwiłowska, Patrycja Czyszpak-Pawlak, Katarzyna Pałka, Klaudia Kalinowska, Katarzyna Stanisz, Małgorzata Wolańska, Joanna Wiśniewska, Wojciech Kondzielnik, Szymon Nygard, Jan Tomasz Pieczątkowski, Marcin Sosiński, Wojciech Stagenalski, Patryk Steczek, Kamil Witaszak, Wojciech Schabowski

Agnieszka Madejczyk

Iwona Pacana – Czech