Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

24 października 2017 roku uczniowie klasy IIa i Ia uczestniczyli w wycieczce do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Uczniowie zwiedzili główny budynek Centrum oraz piwnice przedprożne. Podczas wycieczki poznali różne właściwości szkła i zwiedzali ekspozycje szklanej sztuki. Głównymi atrakcjami były widowiskowe prezentacje produkcji szkła, gdzie na oczach widzów powstają przedmioty artystyczne i dekoracyjne. Były to m. in. pokazy tworzenia witraży, grawerowania, wykorzystania metody palnikowej do produkcji szklanych figurek.

Uczniowie uczestniczyli też w atrakcyjnych zajęciach plastycznych. Poznali technikę malowania na szkle, a własnoręcznie  wykonane szklane obrazki otrzymali na pamiątkę. Największą radość sprawiło dzieciom wybijanie szklanych medali. W programie wycieczki było również zwiedzanie ciekawych wystaw czasowych. Na koniec uczniowie odwiedzili sklep, gdzie kupili atrakcyjne pamiątki ze szkła.

Krystyna Maculak, Maria Laskowska, Lucyna Nocek