Spotkanie profilaktyczne z dietetykiem

Zawsze jest czas na to, aby pomyśleć o własnym, oraz dzieci zdrowiu i sylwetce. Dobrą okazją ku temu było spotkanie z dietetykiem, panią Ewą Muszyńską, z Centrum Dietetycznego Naturhause z Jasła, które odbyło się w dniu 7 listopada 2017r w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Brzyskach.

Prelekcja została skierowana dla rodziców kl. I - VII. Rodzice otrzymali wiele cennych wskazówek dotyczących zasad zdrowego odżywiania, zapoznali się zasadami prawidłowego żywienia dzieci i jego wpływu na funkcjonowanie ich organizmów. Dowiedzieli się o najzdrowszych produktach dla prawidłowego rozwoju organizmu, o roli najważniejszego posiłku dnia - jakim jest I śniadanie. Pani dietetyk szczegółowo omówiła wszystkie zasady racjonalnego żywienia oraz główne błędy żywieniowe prowadzące m. in.  do nadwagi i otyłości, a w konsekwencji do wielu groźnych chorób. Zaprezentowała rodzicom piramidę żywienia, która stanowi podstawę planowania codziennego jadłospisu tak,  aby dieta była zbilansowana i bogata we wszystkie składniki odżywcze niezbędne do utrzymania dobrej kondycji. Zachęcała również do rodzinnego i aktywnego odpoczynku na codzień.

Dziękujemy, pani Ewie Muszyńskiej za cenne rady i liczymy na dalszą współpracę.

Wiesław Marcisz