"Owocowy zawrót głowy" - akcja charytatywna

Wszyscy uczniowie począwszy od przedszkola aż po najstarszych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum  brali udział w tej akcji, kupując smakołyki. W akcję zaangażowali się również rodzice szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy chętnie wzięli udział w przygotowaniu i sprzedaży dań jabłkowych, śliwkowych, winogronowych, bananowych tym bardziej, że  akcji przyświecał szczytny cel – ,,Pomóc koledze w potrzebie”. Dochód z akcji pomoże uczniowi gimnazjum, Kamilowi Kardasiowi powrócić do zdrowia, a regularna rehabilitacja daje mu szansę na całkowite wyzdrowienie.

Zebrana przez rodziców i uczniów kwota w wysokości 2.698,00 zł  została przekazana mamie chłopca.

Akcję charytatywną i jednocześnie promującą zdrowy styl życia zorganizowali nauczyciele gimnazjum  i szkoły podstawowej we współpracy z rodzicami uczniów. To była bardzo udana akcja, a szczególne podziękowania należą się rodzicom, członkom Samorządu Uczniowskiego szkoły podstawowej i gimnazjum, Szkolnym Kołom PCK i Caritas, wolontariuszom ze szkoły podstawowej, którzy przeprowadzili  tę akcję. Akcję nadzorowały: pani Urszula Szczyrba, Edyta Żyguła - Matysik,  Alicja Bochnia - Tomasik, Krystyna Maculak, Lucyna Nocek, Iwona Mikoś, ks. Waldemar Krzeszowski oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Alicja Bochnia - Tomasik