Podsumowanie akcji zbieramy zużyte baterie ,,Edukujemy i pomagamy”

W dniu 3 listopada 2017 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Brzyskach odbyło się podsumowanie ekologicznej akcji ,,Pomóż chronić środowisko - zużyte baterie nie na śmietnisko” trwającej od 16 do 31 października 2017 r. Konkurs zbiórki baterii przebiegał w trzech kategoriach: oddziały przedszkolne, klasy I- III oraz klasy IV - VII. W akcji wzięło udział 123 dzieci, co stanowi 39%  uczniów naszej szkoły. Zebrali oni łącznie 11623 sztuk baterii,  dało to około 197 kg.

W rywalizacji w poszczególnych kategoriach najlepszymi okazali się uczniowie oddziałów przedszkolnych, którzy zebrali łącznie 5513 sztuk, uczniowie klas I- III zebrali 2613 sztuka uczniowie klas IV- VII 3494 sztuk.

Konkurs zbiórki surowców wtórnych zorganizowały i nadzorowały panie mgr Alicja Bochnia - Tomasik i mgr Marta Rak, wychowawcy poszczególnych klas i oddziałów przedszkolnych wraz z przedstawicielami Szkolnego Koła Wolontariatu. Zużyte baterie z tegorocznej akcji zostały przekazane osobom potrzebującym w ramach III Edycji Konkursu ,,Edukujemy - Pomagamy”, które stanowią wsparcie dla osób  z Zespołem Downa. Wszystkim uczniom  gratulujemy i serdecznie dziękujemy za udział w akcji. Zwycięzcy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Szczegółowe zestawienie wyników poszczególnych klas / oddziałów znajduje się w odrębnym pliku " czytaj więcej ".

Alicja Bochnia - Tomasik