Szkolny konkurs przyrodniczy dla uczniów klas IV ,,Pogoda jest zawsze”

W dniu 8 listopada 2017 roku odbył się szkolny konkurs przyrodniczy dla uczniów klas czwartych pod hasłem: ,,Pogoda jest zawsze”. Wzięło w nim udział  piętnastu uczniów. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań i uzdolnień przyrodniczych uczniów, wdrażanie do samokształcenia, pobudzanie do twórczego myślenia. Miał również na celu popularyzowanie wiedzy przyrodniczej wśród dzieci. Był też okazją do sprawdzenia swojej wiedzy, wyłonienie i promowanie zdolnych uczniów poprzez udział w zdrowej konkursowej rywalizacji.

Uczniowie, rozwiązując zadania, musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale również umiejętnością stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu. Test konkursowy składał się z 14 zadań obejmujących zagadnienia związane z pogodą i zjawiskami atmosferycznymi zachodzącymi w atmosferze w poszczególnych porach roku Uczniowie mieli za zadanie nazwać kierunki wiatrów, rozwiązać krzyżówkę, odczytać temperaturę powietrza, obliczyć amplitudę i średnią temperaturę dobową, uzupełnić tabele i odpowiedzieć na pytania: typu prawda, fałsz, rozwiązać rebus i łamigłówkę dotyczącą zjawisk pogodowych. Na rozwiązanie wszystkich zadań przewidziano 45 minut.

Najlepszymi w tej rywalizacji okazali się następujący uczniowie:

• I miejsce - Natalia Niezgoda  z klasy IV A
  • II miejsce - Fabian Mikoś z klasy IV A
  • III miejsce - Jakub Taraba z klasy IV B
  • IV miejsce - Julia Brzeżowska z klasy IV A  i Julia Madej klasy IV B
  • V miejsce - Zuzanna Stasiowska i Kinga Mikoś klasy IV B
  • VI miejsce - Wiktoria Jaśkowiak klasy IV B

W konkursie wzięli również udział inni uczniowie:

• z klasy IV A: Oliwia Rakoczy, Maryla Trychta Weronika Pacana
  • z klasy IV B: Michał Kołodziej Wiktor Fik, Kinga Czech, Magdalena Moskwa

Organizatorkami konkursu były pani mgr Marta Rak i mgr Alicja Bochnia - Tomasik. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Alicja Bochnia-Tomasik