Warsztaty z pierwszej pomocy

Warsztaty z pierwszej pomocy dla kl. VI na stałe wpisały się w życie naszej szkoły. Co roku uczniowie mają możliwość uczestniczyć w nietypowej lekcji prowadzonej przez p. Piotra Wojdyłę – strażaka Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, który jest również Komendantem Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzyskach.

13 listopada 2017 r. p. Piotr, ciekawym i zrozumiałym językiem wprowadził uczniów w bardzo ważną tematykę, jaką jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Najpierw zapoznał młodzież z sytuacją, kiedy poszkodowany jest nieprzytomny, ale oddycha. Uczniowie wspólnie ćwiczyli ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Następnie omówiona została sytuacja, w której poszkodowany jest nieprzytomny i nie oddycha. Wówczas należy przejść do resuscytacji. Krok po kroku wychowankowie brali czynny udział, ćwicząc na fantomie.

Była to bardzo ważna a zarazem ciekawa lekcja, za którą serdecznie dziękujemy p. Piotrowi.

Marta Rak

Małgorzata Wałczyk