Akcja „Odblaski” - profilaktyczne spotkanie z policjantem

Znalezione obrazy dla zapytania akcja odblaski

W piątek, 14 września 2018r. odbył się w naszej szkole apel, w którym uczestniczyli  uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami. Podczas apelu gościliśmy młodszego aspiranta  Krzysztofa Żychowskiego -  dzielnicowego gminy Brzyska z posterunku policji w Kołaczycach.  Pan aspirant przytoczył główne zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, przypomniał o prawidłowym przechodzeniu przez ulicę i zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz poruszaniu się poboczem drogi. Zwrócił uwagę na ważną rolę, jaką  pełnią elementy odblaskowe, zwłaszcza po zmroku, w czasie jesieni.

Na zakończenie apelu każdy uczeń otrzymał odblaskowy breloczek. Breloczki otrzymaliśmy w ramach akcji edukacyjnej „Odblaski”, którą zorganizował Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA, a jej patronem jest Minister Edukacji Narodowej. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa uczniów klas I – III na polskich drogach.

Agata Delikat