Patrycja stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci!

Wielokrotnie na naszej stronie pisaliśmy o sukcesach plastycznych i nagrodach zdobytych przez Patrycję Lisowską z kl. VIIIb. Tym razem miło nam poinformować, że Patrycja została stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, z siedzibą w Warszawie. Pod opieką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci co roku jest ponad 500 zdolnych i pracowitych uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych. Do  programu zapraszani są również utalentowani muzycy i plastycy. Fundusz bezpłatnie oferuje uzdolnionym uczniom udział w prelekcjach, warsztatach, sympozjach, wystawach i koncertach. Umożliwia pracę w nowoczesnych laboratoriach i pracowniach, a także kontakt z wybitnymi twórcami, naukowcami i popularyzatorami nauki i sztuki.

Uczestnictwo w programie sprzyja rozwijaniu pasji i zainteresowań oraz nawiązaniu nowych kontaktów, a nawet przyjaźni. Na ten rok szkolny przyjęto do programu 533 uczennic i uczniów z całej Polski, w tym: 349 nastolatków o zainteresowaniach naukowych i literackich, 154 młodych muzyków i 30 zdolnych plastyków, wśród których znalazła się Patrycja. Uczennica, w lipcu br. za pośrednictwem szkoły przesłała do biura funduszu informacje dotyczące jej sytuacji życiowej, zainteresowań i pasji, jak również prace plastyczne w postaci 5 rysunków, 15 szkiców i 10 prac z dziedziny malarstwa, grafiki i rzeźby. Cieszymy się, że grono specjalistów dostrzegło niewątpliwy talent i potencjał artystyczny Patrycji i pozwoliło jej na udział w programie. Mamy nadzieję, że będzie mogła dalej się kształcić i rozwijać, a udział w programie dostarczy jej wielu niezapomnianych wrażeń. Warto spełniać marzenia!

Gratulacje!

Agata Delikat