Uczniowie z Brzysk pamiętają o Rodakach poległych na Ukrainie

W dniach od 22 do 26 października 2018 r. prowadzona była akcja zbiórki zniczy na groby rodaków walczących o polskość i wolność naszego kraju. W ten sposób uczniowie naszej szkoły włączyli się i wsparli społeczną akcję „Jaślanie w 100-lecie Niepodległej pamiętają o zapomnianych Rodakach na Ziemi Lwowskiej”. Wolontariusze Szkolnego Koła wraz z uczniami zebrali imponującą liczbę zniczy, z których 300 zostało przekazanych na miejsce zbiórki do Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle. Zebrane z całego regionu znicze zapalone zostały  w dniach 3 i 4 listopada br.  przez harcerzy na Cmentarzu Janowskim, Łyczakowskim i „Orląt” we Lwowie oraz w Zadwórzu – w miejscu bitwy w wojnie polsko-bolszewickiej z sierpnia 1920 r. - zwanej „polskimi Termopilami”.

Pozostałe znicze wraz ze stroikami wykonanymi przez naszych uczniów trafiły na zapomniane groby na miejscowym cmentarzu w Brzyskach. Bardzo serdecznie dziękujemy dzieciom, młodzieży, rodzicom i wszystkim, którzy wzięli udział w akcji przynosząc nawet najmniejszy znicz - symbol pamięci o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny i złożyli najwyższą ofiarę - własne życie.

Organizatorem ww. akcji byli członkowie SK Wolontariatu wraz z opiekunem p. Alicją Bochnią - Tomasik, która przekazała znicze na miejsce zbiórki.

Alicja Bochnia - Tomasik