Spektakl teatralny „Balladyna”

8 listopada 2018 roku uczniowie klas V-VIII naszej szkoły obejrzeli spektakl teatralny oparty na motywach dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna”.

Aktorzy Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku w niezwykle sugestywny sposób zainscenizowali fragment dramatu „Balladyna”, stworzyli przy tym atmosferę pełną tajemniczości i grozy. Dopełnieniem sztuki były barwne kostiumy aktorów, trafnie dobrana dekoracja, muzyka i rekwizyty – pozwalające widzom przenieść się myślami do legendarnych wydarzeń z przeszłości naszego kraju oraz poznać motywy postępowania bohaterów od miłości do zawiści i zbrodni.

Nasi uczniowie byli pod dużym wrażeniem, gromkimi brawami podziękowali aktorom za przeżycia i doznania artystyczne, których byli świadkami.

Elżbieta Fundakowska, Anna Madejczyk