Gminne Obchody 100 - lecia odzyskania Niepodległości

Przypadająca w tym roku okrągła rocznica 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, była okazją do zademonstrowania naszego patriotyzmu, przywiązania do wolności, szacunku do Ojczyzny i symboli narodowych.

Przez cały rok, uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzyskach uczestniczyli  w różnego rodzaju przedsięwzięciach: konkursy wiedzy, plastyczne, muzyczne, przeglądy, zawody sportowe, wycieczki, rajdy, akademie, które w różny sposób uczyły,  wychowywały jak być dobrym Polakiem i patriotą w czasach pokoju.

Finałem tegorocznych obchodów Święta Niepodległości była szkolna akademia w dniu 9 listopada, gdzie przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Akcji „ Rekord dla Niepodległej ”, a następnie 11 listopada delegacja szkoły wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w Gminnych Obchodach 100 – lecia odzyskania Niepodległości.

Wiesław Marcisz