Wyjazd do kina na film pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

7 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły wybrali się do Multikina w Rzeszowie, by poznać historię legendarnego Dywizjonu 303. Film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera.  Młodzież z uwagą oglądała sceny przedstawiające bohaterstwo polskich lotników w czasie bitwy powietrznej o Anglię.

Film w reżyserii Denisa Delicia opowiada historię najważniejszych członków Dywizjonu 303, od początkowego szkolenia, przez dopuszczenia do zadań bojowych, aż po kluczową bitwę powietrzną II wojny światowej.  Na ekranie mogliśmy zobaczyć znakomitych polskich aktorów m.in. Piotra Adamczyka, Macieja Zakościelnego, Antoniego Królikowskiego, Jana Wieczorkowskiego i wielu innych. Wcielili się oni w role wspaniałych polskich pilotów, asów przestworzy, początkowo niedocenianych i wyśmiewanych.

Prezentowany film okazał się dawką niezapomnianych wrażeń.

Elżbieta Fundakowska,

Jadwiga Żółtek,