Akademia z okazji Święta Niepodległości

9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.

11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało sie podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomiocznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej. Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną, jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.  Wyjątkowa też była tegoroczna akademia. O godz. 11.11 cała społeczność szkolna w galowych strojach odśpiewała hymn państwowy, włączając sie do Ogólnopolskiej Akcji " Rekord dla Niepodległej ".  Uroczystość miała charakter patriotycznego karaoke, w czasie której uczniowie, nauczyciele i pracownicy wraz z Wójtem Gminy Brzyska, panem Rafałem Papciakiem śpiewem pieśni żołnierskich uczcili doniosłą rocznicę.

Wspólny śpiew poruszył serca wszystkich zebranych i stał się niezapomnianą lekcją patriotyzmu.

https://youtu.be/voMHc8UmmbQ - patriotyczne karaoke 2018

Agata Delikat, Elżbieta Fundakowska, Anna Madejczyk, Jadwiga Żółtek