IX Pieszy Powiatowy Rajd Niepodległości - Liwocz 2018

W dniu 13 listopada br. odbył się po raz dziewiąty Pieszy Powiatowy Rajd Niepodległości na Liwocz, którego organizatorami był Adam Pawluś - Starosta Jasielski, Rafał Papciak – Wójt Gminy Brzyska oraz Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach.

W tym roku miał on szczególny charakter, w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.  W rajdzie udział wzięli przedstawiciele samorządów, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół z terenu powiatu jasielskiego.

W gronie uczestników rajdu, po raz pierwszy,  znaleźli się uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzyskach, pod opieką p. Barbary Doktór i pana Wiesława Marcisza. Nasza grupa wyruszyła spod szkoły, pokonując po drodze bardzo trudne, wymagające dużego wysiłku odcinki. Marszrucie sprzyjała wspaniała jesienna pogoda. Po dotarciu na miejsce odbyła się uroczysta modlitwa w intencji Ojczyzny, którą poprowadził  Ksiądz Gerard Stanula.

Po wspólnej modlitwie miały miejsce wystąpienia zaproszonych gości m. in. głos zabrał Wójt Gminy Brzyska, pan Rafał Papciak, który przypomniał, że 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości, jest radosnym świętem, ale jednocześnie nie wolno nam  zapominać, że każdy z nas tworzy historię. Kolejnym punktem uroczystości był Apel Pamięci, w którym oddano hołd tym wszystkim, którzy walczyli i ginęli w walce o wolność naszej Ojczyzny.

Po części oficjalnej był czas, aby przy ognisku posilić się i pośpiewać na żołnierską nutę. Mimo zmęczenia, wróciliśmy z rajdu zadowoleni i uśmiechnięci.