Witaj Szkoło :)

Wakacje dobiegły końca. 2 września 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość ta rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego. Dyrektor szkoły, pan Wiesław Marcisz, powitał wszystkich zebranych – uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Następnie przedstawił krótkie sprawozdanie z realizacji przygotowania placówki do nowego roku szkolnego, w szczególności z przeprowadzonych w czasie wakacji remontów. Wszystkim nauczycielom życzył wytrwałości i sukcesów w pracy z uczniami. Odczytał również życzenia na nowy rok szkolny od Wójta Gminy Brzyska.

W części artystycznej uczniowie wierszem i piosenką pożegnali wakacje i przywitali nowy rok szkolny. Nie zapomnieli o tym, że 1 września to także 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. We wrześniu 1939r. zamiast dźwięku szkolnego dzwonka wzywającego do szkoły dzieci usłyszały przeraźliwy dźwięk syren i dzwonów bijących na alarm. Rozpoczęła się okrutna, trwająca 6 lat, II wojna światowa.

Po części artystycznej uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do wyznaczonych klas na krótkie spotkania.

Agata Delikat, Bogusława Madej, Małgorzata Przewoźnik