Podkarpacki Festiwal Nauki 2019 w Rzeszowie

20 września 2019 roku grupa 41 uczniów z klas VI-VIII wraz z opiekunami w ramach zajęć  z doradztwa zawodowego brała udział w Podkarpackim  Festiwalu Nauki  w G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa. Ideą festiwalu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowania kierunkami technicznymi.

Podkarpacki Festiwal Nauki to wydarzenie, które przyciąga rzesze głodnych nauki i tych chcących dopiero co poznać jej fascynujący świat. Jest to jedna z największych imprez popularnonaukowych w kraju. Podczas festiwalu uczniowie mogli spotkać  naukowych wystawców z całej Polski, podziwiać najnowsze technologie, eksperymentować, uczyć się i przy tym doskonale bawić. Podkarpacki Festiwal Nauki został objęty Patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W programie PFN nie zabrakło ciekawych, spektakularnych pokazów naukowych i strefy pikniku naukowego. Podczas festiwalu uczniowie mogli spotkać naukowców i popularyzatorów nauki z całego kraju, zobaczyć wynalazki i eksponaty naukowe, roboty, drony, eksperymenty chemiczne i fizyczne, poznali tajniki nowoczesnych technologii IT, próbowali swoich sił na symulatorach lotu, a także rozwiązywali łamigłówki i bawili się nauką. Po pikniku wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do Brzysk.

Agnieszka Paja

Urszula Szczyrba