Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych to święto języków ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, przypadające 26 września. Święto to, wpisało się już na stałe w kalendarz imprez szkolnych w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Brzyskach.

W tym roku uczniowie, przy wsparciu nauczycieli, przygotowali wspaniałe widowisko słowno – muzyczne, aby podkreślić zalety językowej różnorodności Europy oraz propagować uczenie się języków obcych. W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły odegrali przedstawienie w języku angielskim pt. „The stone soup’’, prezentowali scenki w języku angielskim oraz niemieckim  przełamując bariery językowe, a także dostarczyli nam wiele informacji i ciekawostek na temat Wielkiej Brytanii i Niemiec. Korzystając z najnowszych technologii, zabrali nas również w fascynującą wirtualną podróż po Londynie i Berlinie, gdzie mogliśmy podziwiać wspaniałe zabytki. W ramach obchodów tego święta uczennica klasy VIII zaśpiewała piosenkę w języku angielskim „All of me”, a nasi mali pierwszoklasiści recytując wierszyk przekonywali publiczność , że warto uczyć się „ angola ”.

Mamy nadzieję, że program  zachęcił naszych uczniów do nauki języków obcych , a także do poznawania krajów europejskich .

Agata Delikat, Teresa Biernacka, Agnieszka Paja, Marta Szutkowska