Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4.10.2019 r. nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w obchodach IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie  przygotowane wcześniej plakaty i tabliczki z obliczeniami, rozwiesili na korytarzach naszej szkoły. W tym dniu w sali  nr 37  w czasie  lekcji,  specjalna komisja egzaminacyjna złożona z ekspertów tabliczki mnożenia z  klas  czwartych  i piątej sprawdzała znajomość tabliczki mnożenia uczniów poszczególnych klas, wręczając tym osobom które pomyślnie zdały egzamin specjalny certyfikat eksperta tabliczki mnożenia lub gratulacje. Oprócz egzaminu  ze znajomości tabliczki mnożenia na trzeciej lekcji,przedstawiciele każdej z klas (zespoły 2 osobowe), zmagali się także  w  szkolnym konkursie rozwiązując cztery zagadki i  rebusy z tabliczki mnożenia w czasie 45 minut.

Najwyższe wyniki i lokaty w konkursie uzyskali reprezentanci klas:

Kl. VII  b – 35 p. – I miejsce,

Kl. VII a- 34 p.- II miejsce,

Kl. VIII - 33 p. – III miejsce,

Kl. VI a - 23 p.

Kl. IV b -13 p.

Kl. V -12 p.

Kl. VI a-12 p

Kl. VI b 12 p.

Za poczynione wysiłki uczniowie będą nagrodzeni dyplomem uznania i oceną cząstkową  z przedmiotu. Na  wszystkich lekcjach matematyki uczniowie pracowali  w grupach ,wykonując ciekawe łamigłówki i szyfrogramy tak aby sprawnie  posługiwać się tabliczką mnożenia.

Na korytarzach naszej szkoły specjalne komisje sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia nie tylko uczniów, ale także  nauczycieli, rodziców i pracowników obsługi zgodnie z mottem przewodnim akcji „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Mamy nadzieję, że ta cykliczna akcja z tabliczką mnożenia przyczyni się do promocji matematyki wśród  wszystkich naszych uczniów.

Koordynatorzy:

Lucyna Nocek