Wyjazd na przedstawienie kukiełkowe pt. "Calineczka" oraz do Muzeum Regionalnego w Jaśle

7 listopada 2013 r. dzieci z klasy Ia, Ib i  IIIb, pod opieką swoich wychowawców, uczestniczyły w wycieczce do Jasła.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Regionalnego w Jaśle.  Dyrektor muzeum , pan Alfred Sepioł, niezwykle ciekawie opowiadał o dawnych sprzętach rolniczych, przedmiotach codziennego użytku, instrumentach muzycznych, strojach ludowych i rzeźbach zgromadzonych w sali etnograficznej. W kolejnej sali dzieci obejrzały wystawę starych zegarów, a następnie sztukę sakralną (ikony, rzeźby) oraz wystawę artystyczno – historyczną. Na zakończenie zwiedziły pokoik mieszczański z końca XVIII wieku.

Następnie udaliśmy się do Jasielskiego Domu Kultury, aby obejrzeć niezwykłe przygody Calineczki w wykonaniu Teatru Lalek „Rabcio”. Dzieci z zapartym tchem śledziły barwne przygody malutkiej dziewczynki, a na zakończenie nagrodziły aktorów gromkimi brawami.  Zadowolone i uśmiechnięte wróciły do szkoły.

Bogusława Madej