XX Dzień Papieski

W niedzielę poprzedzającą 42. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, 11 października 2020 r., w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony był XX Dzień Papieski. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Totus Tuus” (Cały Twój) – wezwaniem biskupim Karola Wojtyły pochodzącym z „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.

Tegoroczny Dzień Papieski wpisuje się w 100. rocznicę urodzin i 15. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II oraz 20-lecie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzień Papieski ma także wymiar budowania żywego pomnika Św. Janowi Pawłowi II. Jest nim wielki, jak na skalę naszej ojczyzny, fundusz stypendialny, poprzez który przeszło już prawie 11 tys. młodych ludzi. Obecnie fundacja pomaga 2 tysiącom, a głównym sposobem zasilania tej fundacji jest zbiórka, która się dokonuje w każdy Dzień Papieski.

W tę Akcję włączyła się młodzież naszej szkoły, która po wszystkich Mszach Świętych przeprowadziła  zbiórkę do puszek pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Na Fundusz stypendialny dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży zostało zebrane 2080 złotych. W zbiórkę zaangażowała się młodzież z różnych grup funkcjonujących w naszej szkole: Szkolny Klub Wolontariatu, Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło PCK i Szkolne Koło Caritas.

Uczniowie, którzy brali udział w tym wydarzeniu to: Magdalena Madejczyk, Anna Bodek, Sylwia Słabik, Martna Madejczyk, Wiktor Bokota, Natalia Niezgoda, Julia Wałczyk, Anita Reczek, Julia Szarek, Kamila Krajewska, Emilia Gustek, Karolina Materowska, Paulina Wypasek.

Koordynatorami Akcji byli nauczyciele: p. Alicja Tomasik, p. Tomasz Trznadel, p. Barbara Doktór, p. Agnieszka Madejczyk i Ks. Waldemar Krzeszowski.

Ks. Waldemar Krzeszowski