Pasowanie Pierwszoklasistów 2020

Dnia 22 października 2020 r. w  Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Brzyskach  odbyło się  uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość  rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego, odśpiewaniem hymnu narodowego i powitaniem zaproszonych gości oraz uczniów. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali doskonale przygotowany program artystyczny złożony z wierszy, piosenek i układu tanecznego. Po zakończeniu części artystycznej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pan dyrektor pasował każde dziecko na ucznia szkoły podstawowej. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom, legitymację szkolną oraz słodki upominek. Na zakończenie uroczystości ks. Waldemar Krzeszowski pobłogosławił uczniów i poświęcił ich tornistry .

Wszystkim uczniom i wychowawcom bardzo brakowało podczas tej uroczystości obecności całej społeczności szkolnej  oraz rodziców pierwszoklasistów. W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa, bliscy Pierwszaków mogli obejrzeć pasowanie swoich pociech tylko na nagranym filmie i zdjęciach.

Małgorzata Przewoźnik, Marta Rak