Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dnia 8 listopada 2013 roku w naszej szkole obchodziliśmy 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły- pana mgra Wiesława Marcisza, który wprowadził uczniów w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

Następnie społeczność szkolna minutą ciszy uczciła pamięć zmarłego ucznia- Kamila Dziedzica.

W drugiej części uroczystości uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w krótkich scenkach teatralnych przypomnieli najważniejsze fakty historyczne, które przyczyniły się do wyzwolenia naszego narodu. W niezwykle obrazowy sposób ukazane zostały losy ojczyzny, jej dążenia do wolności, zrzucenie kajdan niewoli. Rekwizyty i prezentacja multimedialna ożywiły tę niezwykłą lekcję historii. Na koniec Wójt Gminy Brzyska- pan Rafał Papciak podziękował uczniom i opiekunom za przygotowanie tak pięknej uroczystości i raz jeszcze przypomniał o konieczności pamiętania o ludziach i ich czynach, dzięki którym teraz możemy żyć i uczyć się w wolnej Polsce.

Nad przygotowaniem uroczystości czuwali: mgr Jadwiga Żółtek, mgr Elżbieta Fundakowska, mgr Lucyna Nocek,mgr Danuta Rak, mgr Agata Delikat oraz mgr Tomasz Kaszycki.

Elżbieta Fundakowska