Wyjazd do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

08-05-2014r.- Wyjazd do teatru.

Celem wycieczki edukacyjnej do Rzeszowa było przyswojenie uczniom klas III-VI elementarnej wiedzy z zakresu sztuki teatralnej.

Uczniowie obejrzeli spektakl teatralny pt. „ TIM TALAR albo sprzedany śmiech”.

Autor: James Krüs

Adaptacja: Jan Dvořak

Reżyseria: Ireneusz Maciejewski

„ Tim Talar albo sprzedany śmiech” to swoista przypowieść o walce dobra ze złem oraz o tym, jak cenną wartością jest bezinteresowna przyjaźń, upór i optymizm. Mówi o konsekwencjach utraty własnej osobowości na rzecz dóbr materialnych, taniego blichtru, pozornych sukcesów czy pracy. Pokazuje jak łatwo człowiek staje się obiektem manipulacji. Przedstawienie było dynamiczne i zaskakujące. Akcja sztuki wychodziła poza ramy tradycyjnie pojmowanej sceny, a każdy widz mógł stać się uczestnikiem działań teatralnych. W sztuce wykorzystano różne gatunki muzyczne, a całości dopełniały wykonywane na żywo piosenki.  Młodzież naszej szkoły uczestniczyła w żywiołowym i nowoczesnym widowisku.

Elżbieta Fundakowska

Jadwiga Żółtek