Spotkanie profilaktyczne " Pierwsza pomoc "

Umiejętność prawidłowego zachowania się bezpośrednio po nagłym zdarzeniu lub wypadku jest niezmiernie ważna i w sposób zdecydowany wpływa na dalsze zdrowie i życie poszkodowanego. Stąd też Komisja ds. profilaktyki szkolnej zorganizowała spotkanie w dniu 13.11.2013 r. z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzyskach: panem Piotrem Wojdyłą i Andrzejem Furmanem, mające na celu zapoznanie dzieci z poszczególnymi etapami udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie miało charakter warsztatowy i skierowane było do uczniów kl. VI. Uczestnicy instruowani przez strażaków mieli możliwość poćwiczyć resuscytację na fantomie oraz ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Mamy nadzieje, że takie warsztaty pomogą zaszczepić w uczniach chęć niesienia pierwszej pomocy. Za spotkanie przedstawicielom OSP serdecznie dziękujemy.

Małgorzata Wałczyk