Europejski Dzień Sportu Szkolnego- 30.09.2022r.

Po raz pierwszy w tym roku dołączyliśmy do Europejskiego Dnia Sportu Szkolnego. O korzyściach zdrowotnych wynikających z ruchu nie musimy już chyba nikogo przekonywać.  Ale czy wiedzieliście, że regularna aktywność fizyczna może przekładać się również na lepsze wyniki w nauce!?

Naprawdę! Już kilka minut aktywności w czasie lekcji pobudza mózg do pracy, przez co dzieciom łatwiej się skupić i zapamiętać przerabiany materiał.  Dlatego przygotowaliśmy dla uczniów „przerywnik ruchowy” taniec, muzyka i gimnastyka. Nasi cudowni i zdolni uczniowie z klasy 7a, 7b, 6a przygotowali dla małych i większych układy taneczne, które cieszyły się ogromną popularnością. W tym dniu w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – Ruchowy Plan Lekcji, podczas którego został rozegrany Halowy Turniej Piłki Nożnej dla chłopców  kl. 4 – 6 oraz kl. 7 – 8.  Było zdrowo i sportowo !!!

Wszyscy promujemy zdrowy styl życia. Akcję powtórzymy na pewno za rok !

Barbara Doktór