Wycieczka przedszkolaków do OSP w Brzyskach

„Pędzi wóz strażacki i syreny alarmują

By do ognia się nie zbliżać- wszystkich ludzi informują.

Taki strażak to bohater – chociaż dym go szczypie w oczy.

Ryzykuje życie stale, z ogniem walkę musi stoczyć”

W środę 28.05.2014 r. przedszkolaki z oddziału 3, 4 latków, 0 „a”, 0 „b” i klasy 1 „b” wybrały się na wycieczkę do OSP w Brzyskach. Kiedy dzieci dotarły na miejsce zostały powitane przez strażaków ubranych w mundury strażackie. Dzieci mogły nie tylko z bliska obejrzeć wóz strażacki, ale chwilę w nim posiedzieć. Wysłuchały pogadanki Pana Tomasza Bachórza o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków. Dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną, i to, iż strażacy nie tylko gaszą pożary, ale służą pomocą ludziom w różnych sytuacjach (wypadki, klęski żywiołowe, ratowanie zwierząt itp.). Obejrzały prawie całe wyposażenie wozu bojowego niezbędne w pracy wykonywanej przez strażaków np. topór, butle tlenowe, węże, sprzęt medyczny, zobaczyły również próbę wodną. Dużo emocji wzbudziło włączenie głośnych sygnałów z wozu strażackiego. Dzięki tej wizycie wiemy jak groźny jest ogień i jak go unikać. Z wycieczki przedszkolaki i pierwszaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Komendantowi i Prezesowi OSP w Brzyskach oraz Strażakom za wzbogacenie i umożliwienie dzieciom zdobycia wiedzy na temat pracy strażaka, miłe przyjęcie i otrzymane słodycze.

Jolanta Piekarz

Kazimiera Gadzała