Gramy w klasy

Gra w klasy należy do tradycyjnych zabaw podwórkowych, kiedy to dzieciaki wychodziły na zewnątrz, na betonie lub asfalcie rysowały kredą poszczególne pola z cyframi od 1-10 i rzucając płaskim kamykiem skakali raz na jednej nodze raz obunóż, by przejść wszystkie pola z cyframi.

Jest to zabawa ruchowa, która rozwija sprawność dziecka. Uczy utrzymywania równowagi, koordynacji ruchowej, a przede wszystkim daje wiele radości i satysfakcji.

W dzisiejszych czasach, gdzie smartfony kradną czas młodego człowieka ważne jest by pokazywać różne alternatywne zabawy. Gra w klasy jest świetną opcją na spędzanie czasu wolnego bez telefonów.

Mamy to szczęście, że w naszej świetlicy na stałe zagościła naklejka podłogowa gry w klasy, dzięki czemu wszyscy znają zasady i ochoczo się bawią. Mata nie tylko bawi, ale także uczy, bowiem każda cyfra jest  opisana w trzech językach: po polsku, po angielsku i po niemiecku.

Dziękujemy firmie MGM Reklamy za piękne wykonanie naklejki, która swoimi kolorami przyciąga każdego i zachęca do wspólnej zabawy.

Małgorzata Wałczyk