Inauguracja programu „Biblioteka Przedszkolaka”

W naszym przedszkolu, a dokładniej w zerówce 26 września 2023 roku mieliśmy przyjemność gościć, Pana Łukasza Dębskiego – pomysłodawcę „Biblioteki Przedszkolaka”- na inauguracji tego programu.  Pan Łukasz przeprowadził z dziećmi warsztaty literacko – typograficzne, podczas których dzieci wysłuchały bajkę pt: „Gruffalo” czytanej na role z Panią Beatą w roli myszki, w specjalnych okularach tzw. do słuchania, po czym stworzyły autoportrety typograficzne.

Uczestnicząc w tym projekcie otrzymaliśmy:

-minibilioteczkę – z 11 książkami o tematyce dziecięcej,

- zestaw okularów do tzw. słuchania,

- zestaw kart pracy oraz teczkę do stworzenia spersonalizowanej książki typograficznej.

Naszym zadaniem jest zorganizować 9 zajęć, na których zostanie dzieciom przeczytana jedna książka oraz zostanie wykonana kolejna karta pracy, która będzie częścią spersonalizowanej książki typograficznej każdego przedszkolaka.

Zadaniem projektu jest zachęcić do generacyjnego czytania, które zbliża i łączy pokolenia, co z kolei ma ogromny wpływ na budowanie bliskich więzi międzyludzkich.

Beata Chajec i Jolanta Piekarz