Ślubujemy, że nie zawiedziemy...

Każdego roku społeczność szkolna wita nowych pierwszoklasistów. Pierwsze tygodnie to dla nich czas na poznanie szkoły, jej zwyczajów, zdobycie nowych wiadomości i umiejętności. Wszystkie te działania mają przygotować dzieci do wielkiego wydarzenia – ślubowania.

11 października 2023 r. dyrekcja, nauczyciele, starsi koledzy i koleżanki oraz rodzice  mogli zobaczyć bogaty program artystyczny przygotowany przez tegorocznych pierwszoklasistów. Dzieci w pięknych wystąpieniach recytatorskich zapewniały,
że znają już swoje obowiązki szkolne. Zgromadzeni z uwagą wysłuchali piosenek i podziwiali umiejętności taneczne.

Najważniejszym i najbardziej podniosłym punktem uroczystości było ślubowanie. Każdy pierwszoklasista przyrzekał być dobrym i uczciwym, zdobywać wytrwale wiedzę
i umiejętności, przestrzegać zasad współżycia koleżeńskiego, szanować nauczycieli
i pracowników szkoły. Pan dyrektor dokonał aktu pasowania każdego dziecka na ucznia Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Brzyskach. Po przyjęciu do braci uczniowskiej dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz słodkie upominki od rodziców. Ksiądz Waldemar Krzeszowski pobłogosławił uczniów i poświęcił ich tornistry.

Małgorzata Przewoźnik

Agnieszka Madejczyk