Dzień Edukacji Narodowej 2023

Obchody Dnia Edukacji Narodowej są doskonałą okazją do wyrażenia podziękowań za twórczy wysiłek nauczycieli  i  pracowników szkoły uczestniczących w dziele kształtowania szlachetnych serc i światłych umysłów swoich wychowanków. 13 października 2023 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W akademii uczestniczył wójt gminy Brzyska, Pan Rafał Papciak, który z okacji Dnia Edukacji Narodowej złożył całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia. Nagrodą Wójta w roku szkolnym 2023/2024 zostali uhonorowani p. Danuta Biernacka i p. Wiesław Marcisz.

Dyrektor p. Wiesław Marcisz, po przekazaniu życzeń, pogratulował p. Lucynie Nocek i p. Jolancie Piekarz, które zostały wyróżnione Medalem Komisji Edukacji Narodowej, a p. Danucie Biernackiej - Nagrodą Wójta. W dalszej części uroczystości dyrektor szkoły wyróżniającym się w pracy nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi wręczył "Nagrody Dyrektora Szkoły". Nagrody otrzymali: p. Ewelina Adamik, p. Alicja Bochnia-Tomasik, p. Sabina Chajec,  p. Elżbieta Dziedzic, p. Elżbieta Fundakowska, p. Anna Madejczyk, p. Agnieszka Madejczyk, p. Agnieszka Paja, p. Małgorzta Przewoźnik, p. Urszula Szczyrba, p. Joanna Szot, p. Jadwiga Żółtek, p. Edyta Żyguła-Matysik, p. Aneta Nawracaj, p. Małgorzta Nawracaj, p. Barabara Pocałuń i p. Dorota Żygłowicz.

W uroczystości udział wzięli również  uczniowie szkoły, którzy ubrani na galowo w ten sposób zaakcentowali wyjątkowość święta. Tradycyjnie wychowankowie  aktywnie włączyli się w zorganizowanie uroczystości dla wszystkich pracowników szkoły. Specjalnie z okazji święta przygotowali „pod okiem” p. Urszuli Szczyrby oraz p. Marty  Szutkowskiej program artystyczny, w którym   poprzez śpiew i recytację wyrazili swoją wdzięczność dla wszystkich nauczycieli i swoich wychowawców za ich każdy trud, za ciężką pracę i cierpliwość. Całość wypełniła oprawa muzyczna przygotowana przez p. Agatę Delikat i taneczny występ artystyczny zaprezentowany przez utalentowanych uczniów, a przygotowany przez p. Barbarę Doktór – Hałuchę. Sala gimnastyczna została pięknie udekorowana w tym uroczystym dniu przez p. Małgorzatę Wałczyk. Na koniec uroczystości publiczność zgromadzona w sali gimnastycznej nagrodziła wszystkich artystów gromkimi brawami.

Życzymy wszystkim nauczycielom dni pełnych radości, uśmiechu i wielu sukcesów!

Urszula Szczyrba