Wycieczka autokarowa przedszkolaków z grup 0 „a” i 0 „b” do Krosna

W dniu 13 października 2023r. przedszkolaki z grup 0a i 0b pod opieką swoich pań wybrały się na wycieczkę do kina Helios w Krośnie na bajkę pt. „Kosmiczne Pieski”. Akcja filmu animowanego toczy się w Mieście Przygód, gdzie cała społeczność szykuje się do oglądania deszczu meteorytów. Jak to w takich historiach bywa, ktoś staje po stronie zła. Jest to szalona pani naukowiec Victoria Vance, która ściąga na miasto katastrofę. Efektowne sceny akcji, ciekawa kolorystyka, pościgi w pojazdach, walki z użyciem supermocy to wszystko sprawiło iż przedszkolaki z zaciekawieniem obejrzały cały film.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy Aeroklub Podkarpacki w Krośnie. W bramie przywitał nas miły pan pilot, który bardzo ciekawie opowiadał nam o swojej pracy. Oprowadził nas po terenie aeroklubu, zaprezentował posiadany sprzęt ( szybowce, samoloty, urządzenia lotniskowe ). Mieliśmy też okazję obserwować start i lądowanie szybowca, który wzbudził wiele emocji.

Dzień był pełen wrażeń, pogoda dopisała, a dzieci wróciły uśmiechnięte.

Jolanta Piekarz

Beata Chajec