XXIII Dzień Papieski

W niedzielę 15 października 2023 r., w całej Polsce oraz w środowiskach polonijnych obchodzony był XXIII Dzień Papieski. W tym roku przebiegał on pod hasłem„Św. Jan Paweł II. Cywilizacja życia”.

Dzień Papieski ma na celu budowanie żywego pomnika Św. Janowi Pawłowi II. Jest nim wielki, jak na skalę naszej ojczyzny, fundusz stypendialny, poprzez który przeszło już prawie 11 tys. młodych ludzi. Obecnie fundacja pomaga 2 tysiącom, a głównym sposobem zasilania tej fundacji jest zbiórka, która się dokonuje w każdy „Dzień Papieski”.

W Akcję włączyła się młodzież naszej szkoły, która po wszystkich Mszach Świętych przeprowadziła  zbiórkę do puszek pod hasłem „Dzielmy się miłością”. Na Fundusz stypendialny dla zdolnej, ale ubogiej młodzież zostało zebrane 3.045,00 złotych i 11 groszy.

W zbiórkę zaangażowała się młodzież z różnych grup funkcjonujących w naszej szkole: Szkolne Koło Caritas, Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski. Uczniowie, którzy brali udział w tym wydarzeniu to: Biernacki Błażej, Madejczyk Bartosz, Stec Wiktor, Nosal Michał, Wojdyła Wiktor, Szarek Michał, Jędrzejczyk Dominika, Mikoś Nadia, Kawalec Nikola, Woch Milena, Pogorzelska Maja, Marcisz Oliwia.

Koordynatorami Akcji byli nauczyciele: p. Danuta Biernacka p. Alicja Tomasik, p. Tomasz Trznadel i Ks. Waldemar Krzeszowski.