Dzień Chleba w grupie Ob

16 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Chleba. Chleb to najstarsze pożywienie na świecie, pyszne i zdrowe, które dostarcza nam energii do zabawy i nauki. Dzieci podczas zajęć wysłuchały historyjki obrazkowej „Jak powstaje chleb”. Wiedzą już, że rolnik sieje i zbiera ziarna z pola, potem zawozi je do młyna. Młynarz mieli zboże na mąkę, a piekarz wyrabia ciasto z mąki, wody, drożdży i soli. Chleb wypieka w gorącym piecu. Świeże pieczywo rozwozi się do sklepów.

Po omówieniu historyjki, dzieci z wielką ochotą zabrały się do pieczenia chleba. Przedszkolaki zobaczyły, w jaki sposób można upiec chleb. Dzieci najpierw zapoznały się ze składnikami potrzebnymi do wyrobienia ciasta, a następnie pomagały przy jego wykonaniu. Po odmierzeniu i wymieszaniu składników ciasto przełożono do blaszek do wyrośnięcia, a następnie włożono do pieca. Zapach chleba unosił się w całej szkole. Po obiedzie odbyła się degustacja, kromki świeżego chleba z masłem zostały rozczęstowane wśród dzieci, pań kucharek, nauczycieli i dyrekcji szkoły.

Świeży, chrupiący chleb smakował wszystkim. Pycha!

Jolanta Piekarz