Warsztaty w Muzeum Regionalnym w Jaśle

24 października uczniowie klasy II „b” udali się do Muzeum Regionalnego w Jaśle, gdzie mogli uczestniczyć w warsztatach tkackich oraz obejrzeć wystawę „Symbole Narodowe RP”. Celem wystawy i warsztatów jest popularyzacja wiedzy o Polskim Godle i Fladze Polskiej , ich historii i znaczeniu w życiu wszystkich Polaków.

Warsztaty polegały na tkaniu gobelinu w barwach narodowych. Każdy uczeń dostał małe krosno, na którym samodzielnie, po wcześniejszej instrukcji i pod okiem fachowców,  mógł wykonać flagę polską. Początkowo zadanie wydawało się trudne, jednak stopniowo było coraz łatwiej i każdy zdołał zrobić swoją flagę, którą zabrał ze sobą do domu. Za wzorowe wykonanie zadania czekała niespodzianka – malowanie gipsowych orzełków. Następnie wszyscy zwiedzili wystawę prezentującą różne symbole narodowe RP oraz pozostałe wystawy jasielskiego muzeum. Na zakończenie, korzystając z pięknej jesiennej pogody, udaliśmy się spacerkiem na pizzę i inne kulinarne atrakcje.

Wyjazd dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń, wzbogacił ich wiedzę na temat polskich symboli narodowych oraz był okazją do lepszej integracji zespołu klasowego i zacieśnienia więzi koleżeńskich.

Bogusława Madej, Agnieszka Brzeżowska