Robimy sok jabłkowy i sałatkę owocową - witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

"Kto soki pije, ten długo żyje!"…

Kształtowanie postaw prozdrowotnych jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków, nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie. Dzieci z grupy „Motylki” wiedzą, że aby być zdrowym, należy między innymi prawidłowo się odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie również potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw dla zachowania zdrowia.

Dnia 12.10.2023r. z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić sok jabłkowo-marchewkowy. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem przy okazji utrwalając sobie zasady bezpieczeństwa. Następnie dzieci kolejno samodzielnie kroiły owoce, wrzucały do wyciskarki uzyskując pyszny soczek z jabłek i marchewki. Po skończonej pracy, przedszkolaki delektowały się jego smakiem. Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był samodzielnie przez dzieci, bez dodatku cukru i konserwantów.

Z kolei grupa Krasnale na zajęciach własnoręcznie przygotowała pyszną, witaminową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, mandarynki, kiwi. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Najważniejszym punktem tego dnia była degustacja. Pyszności!

Ewelina Adamik

Sabina Chajec