V Gminny Przegląd Logopedyczny pod hasłem „Pięknie mówię”

Dnia 26 października 2023 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Brzyskach odbył się V Gminny Przegląd Logopedyczny „Pięknie mówię” pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Brzyska. Głównym celem przeglądu było upowszechnianie wiedzy o terapii logopedycznej oraz troska o poprawność mowy ojczystej wśród uczniów.

Przegląd rozpoczął się występem chórzystek, które zaśpiewały piosenkę pt. „Mów poprawnie” pod kierunkiem pani dyrektor Agaty Delikat. Piosenka ta, stała się oficjalnym hymnem przeglądu, gdyż od początku mu towarzyszy. Po powitaniu wszystkich gości 21 uczestników przeglądu z klas 0-III, z wszystkich szkół z terenu naszej gminy: Błażkowej, Brzysk, Lipnicy Dolnej i Wróblowej, z odpowiednią intonacją, a zarazem poprawnie, wyrecytowało wiersze z nagromadzeniem trudnych do wymowy głosek. Piękna scenografia oraz stroje uczestników były idealnym dopełnieniem ich występów. W trakcie krótkich przerw między recytacjami czas umilały występy przedszkolaków: „Żabi koncert” z wykorzystaniem instrumentów muzycznych wykonany przez dzieci 4 i 5-letnie oraz  występ słowno-taneczny inspirowany wierszem Juliana Tuwima „Okulary” w wykonaniu dziewczynek z grupy „Krasnale”. Na zakończenie pani Iwona Pacana-Czech w ramach realizowanego przez szkołę Ogólnopolskiego projektu edukacyjno-społecznego „Każdy inny – wszyscy równi” – dzień świadomości dysleksji, przeprowadziła pogadankę na temat wpływu korzystania z telefonów komórkowych na rozwój dziecka.

Po oficjalnych przedmowach i podziękowaniach, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród przez Dyrekcję Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Brzyskach oraz Wójta Gminy Brzyska, pana Rafała Papciaka, który ufundował nagrody książkowe dla dzieci, a także gry logopedyczne dla szkół uczestniczących w przeglądzie, za co serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy:

Iwona Pacana-Czech