Interaktywna podłoga – nauka i zabawa

Interaktywna podłoga to nowoczesne urządzenie multimedialne, które w zaskakujący sposób przekształca każdą powierzchnię w interaktywny świat pełen wrażeń.

Składa się z projektora, systemu czujników ruchu, specjalnego oprogramowania oraz komputera, które zostały umieszczone w jednej obudowie. Podwieszone urządzenie na suficie wyświetla obraz interaktywny na podłogę, która reaguje na każdy ruch, przez co czyni każdą grę interaktywną.

To świetne połączenie zabawy i nauki, dlatego jest doskonałym narzędziem do całościowego rozwoju dziecka. Do wyboru mamy zarówno gry edukacyjne, ruchowe, ekologiczne oraz typowe do zajęć rewalidacyjnych.

Dzięki podłodze interaktywnej z powodzeniem możemy realizować swoje cele dydaktyczne właśnie poprzez gry i aktywności psychoruchowe. A zajęcia w świetlicy stały się jeszcze bardziej atrakcyjniejsze dla dzieci.

Małgorzata Wałczyk