Zapasy na zimę

Dnia 17 października dzieci z grupy „Motylki” uczestniczyły w zajęciach kiszenia kapusty. Do tych smacznych i nietypowych zajęć sensorycznych „Motylki” zaprosiły również najstarsze przedszkolaki z grupy 0A i 0B.

Wszystkie przedszkolaki zapoznały się z walorami smakowymi i zdrowotnymi polskiego przysmaku, jakim jest niewątpliwie kiszona kapusta i o dziwo bardzo nam wszystkim smakowała…..mmmm palce lizać. Naszą kapustę postanowiliśmy ukisić tradycyjnym, dawnym sposobem, poprzez udeptywanie gołymi stopami – „Rach, ciach, ciach, obereczka- już kapusty pełna beczka”. W tę pracę zaangażowane były wszystkie zmysły dzieci- wzrok, smak, węch, zmysł czucia ciała, zmysł równowagi, zmysł dotyku,  a nawet zmysł słuchu.

Na koniec worek w beczce szczelnie zamknęliśmy, aby zaczął się proces jej kiszenia. Jak już będzie gotowa będziemy mieli w naszym przedszkolu pyszne przysmaki na zimę do obiadów. J, oj już nie możemy się doczekać.

Magdalena Pięta

Magdalena Kuk