Spotkanie z panią higienistką

W dniu 19 lutego przedszkolaki z oddziałów 0a i 0b miały przyjemność gościć higienistkę szkolną, panią Janinę Nowak. W związku z realizowaną tematyką; „Poznajemy różne zawody”, głównym celem wizyty było przybliżenie pracy higienistki oraz propagowanie zdrowego  stylu życia, dbałość o higienę jamy ustnej i całego ciała. Przedszkolaki przywitały zaproszonego gościa i ze skupieniem oraz uwagą słuchały jak pani w ciekawy sposób opowiada jak należy się odżywiać, by być zdrowymi i silnym oraz jakich produktów unikać w codziennej diecie. Rozmawiała też na temat aktywności fizycznej, która ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu. Pani  Janina zwróciła również uwagę dzieci na konieczność regularnego utrzymywania czystości całego ciała oraz dbania o zdrowie jamy ustnej. W czasie warsztatów przedszkolaki miały możliwość poznania specyfiki zawodu higienistki oraz akcesoriów używanych  w codziennej pracy. Pani higienistka zaprezentowała dzieciom przedmioty niezbędne do wykonywania tego zawodu i wyjaśniła do czego służą. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć strzykawki, bandaże, ciśnieniomierz i stetoskop. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Dzieci z zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek naszego gościa, chętnie odpowiadały na pytania. Na zakończenie pani higienistka wręczyła wszystkim dzieciom książeczki i naklejki.

Serdecznie dziękujemy pani Janinie Nowak za interesujące warsztaty i mnóstwo cennych informacji, które z pewnością wykorzystamy w codziennym życiu.

Jolanta Piekarz