Dzień kota w grupach Motylki i Krasnale

„Chodzi swoimi drogami,

cichutko miauczy czasami,

chętnie wskakuje na płot.

To zwierzę nazywa się …” .

W poniedziałek, 19 lutego w grupach Motylki i Krasnale, obchodziliśmy nietypowe święto, „Światowy Dzień Kota”. Dzieci oglądały książki o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach :"Uciekaj myszko ", „My jesteśmy kotki dwa”, „Wlazł kotek na płotek”, „Zabawy z włóczką” oraz „Z jakiej bajki pochodzą te koty?”. Niektórzy spotkali nawet kotka w trakcie spaceru. Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i ciekawych, nowych doświadczeń, spędzony w miłej, radosnej atmosferze. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

Sabina Chajec