Szkolny Konkurs Czytelniczy „Mój baśniowy świat”

12 marca 2024 roku odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Czytelniczego „Mój baśniowy świat”. O tytuł laureata walczyli uczniowie z klas I-III.

W tym roku uczestnicy konkursu poznali przepiękne utwory literatury dziecięcej autorstwa H. Ch. Andersena. Przeżyli niezapomniane przygody wraz z bohaterami książek. Poznali świat dziecięcych fascynacji, gdzie marzenia się spełniają, a wszystko wokół zachwyca swoją niezwykłością.

Konkurs rozpoczęła pani dyrektor Agata Delikat, która powitała wszystkich serdecznie. Porozmawiała z dziećmi o utworach Andersena wprowadzając w tematykę konkursu. Wszyscy uczniowie wykazali wysoki poziom znajomości treści utworów.

Laureatami zostali:

I miejsce – Gabriela Rachowicz kl. III

II miejsce – Milena Wojdyła kl. III

Dawid Pięta kl. IIb

III miejsce – Anna Matysik kl. Ia

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i słodycze.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu gminnym.

Anna Madejczyk, Małgorzata Przewoźnik