Dzień Motyla

„Na skrzydełkach barwny pyłek,

Jaki piękny ten motylek,

Fruwający kwiatuszek,

Pląsa po łące jak duszek.

Chcesz go złapać,

Spróbuj gibko,

Nim drgniesz ręką,

Zniknie szybko.”

Motyl kojarzy się przede wszystkim z delikatnością, pięknem i oczywiście wiosną, czyli czasem, gdy wszystko wokół rozkwita i budzi się do życia. Motyle to piękne i pożyteczne owady. Mimo, że nie żyją długo, są one drugim najliczniejszym, zaraz po pszczołach, zapylaczem kwiatów i roślin. Zawdzięczamy im zarówno jedwab, jak i spożywane owoce  i warzywa.

Dzień Motyla wypada w okresie przedwiosennym - 14 marca i to właśnie wtedy cała nasza grupa świętowała „Imieniny”, bo przecież jesteśmy jedną z grup przedszkolnych, która nosi nazwę „Motylki”.

W tym dniu odkrywaliśmy tajemniczy świat tych barwnych istotek i uczestniczyliśmy  w różnorodnych aktywnościach, które rozwijały nasze zainteresowania i umiejętności:

• w trakcie zajęć poznaliśmy budowę i cykl rozwojowy tych barwnych cudów natury, zasadziliśmy kwiaty, które wabią motyle;
  • zajęcia manualne pozwoliły naszym małym artystom rozwijać zdolności, podczas zabawy z kolorowymi klockami i makietą motyla;
  • zajęcia ruchowe były pełne energii i zabawy, tańczyliśmy i skakaliśmy jak prawdziwe motylki w locie;
  • na zajęciach plastycznych dzieci wyrażały swoją kreatywność, tworząc kolorowe motyle.

Motyl dla wielu ludzi jest symbolem prawdziwej miłości i powodzenia w życiu i tego właśnie wszystkim życzymy. Zapraszamy do naszej fotorelacji…, no i cóż można tylko nam pozazdrościć.

Grupa Motylki