Pierwszy Dzień Wiosny

Wiosna to piękna pora roku, dlatego też właśnie nią zawsze radośnie witamy w naszym przedszkolu. 21 marca całe przedszkole świętowało przyjście wiosny, a żeby podkreślić charakter tego dnia, każdy miał za zadanie ubrać się na zielono, żółto itp. W tym dniu od rana w każdej grupie dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku poprzez rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnych zadań o tematyce wiosennej.

Jednak głównym punktem tego dnia był przemarsz ulicami Brzysk. Dzieci radośnie maszerowały, śpiewały w barwnym korowodzie na czele, którego na początku była Pani Zima, którą wspólnie pożegnaliśmy i zrobiliśmy miejsce dla Pani Wiosny, której towarzyszyła cudowna pszczółka. Pozostałe dzieci grały na instrumentach albo machały kolorowymi wstążkami.

Wracając do przedszkola w drzwiach powitał nas pan dyrektor, który z radością wysłuchał piosenki o wiośnie. Korowód wprowadził wszystkich w pogodny, wiosenny nastrój.

Beata Chajec