Wyjazd na basem MOSiR w Jaśle

25 marca br. grupa ponad pięćdziesięciu uczniów klas IV, V i VIII uczestniczyła w zajęciach na basenie MOSiR w Jaśle. Był to pierwszy  z sześciu zaplanowanych w tym roku szkolnym wyjazdów na basen, sponsorowanych przez organ prowadzący - gminę Brzyska.

Celem wyjazdu było zapoznanie z formami aktywnego spędzania czasu wolnego na basenie, bezpieczne gry i zabawy w wodzie, zgłębienie wiedzy o technikach pływania, kształtowanie właściwych zachowań w miejscach publicznych.

Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali opiekunowie, a także ratownicy i instruktorzy pływania.  Zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia przez ratowników regulaminu korzystania z krytej pływalni oraz weryfikacji umiejętności pływania uczniów w stosunku do złożonych przez nich i rodziców oświadczeń. Uczniowie, którzy potwierdzili swoje umiejętności pływali indywidualnie, reszta grupy uczyła się pływać pod okiem instruktorów i ratowników.

Z wyjazdu wszyscy wrócili trochę zmęczeni, ale w radosnym nastroju. Kolejny wyjazd zaplanowany jest na 15 kwietnia br.

Bogusława Madej

Małgorzata Przewoźnik