Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa jest szóstą niedzielą Wielkiego Postu i rozpoczyna Wielki Tydzień przeznaczony na wspomnienie Męki Chrystusa. Tego dnia wszyscy wierni przynoszą do kościoła  palmy jako symbol gałązek, którymi witano Chrystusa podczas wjazdu do Jerozolimy.

Od kilkunastu lat nasza szkoła również podtrzymuje tę tradycję przygotowując piękne palmy, własnoręcznie wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Zwyczaj ten kosztuje niewątpliwie wiele pracy, ale efekt końcowy daje mnóstwo satysfakcji i powodów do dumy, ponieważ każda palma jest wyjątkowa.

Tuż przed sumą wszyscy gromadzą się przed szkołą, by  wspólnie w procesji wnieść do kościoła przygotowane kolorowe palmy, które po poświeceniu są umieszczone przy ołtarzu. Podczas Mszy Świętej ks. proboszcz Edward Pasionek, wyrażając zadowolenie z tak licznego uczestnictwa wiernych, podziękował za podtrzymywanie tej pięknej tradycji wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i dyrekcji.

W tym dniu zorganizowany został także przez naszą szkołę Dzień Otwarty w Izbie Regionalnej, która już od blisko roku funkcjonuje w naszej placówce, by kultywować i podtrzymywać tradycje naszych przodków. Cieszymy się, że wiele osób skorzystało z naszej propozycji. Przypominamy również, że Izbę można odwiedzać w dniach pracy szkoły od 8.00 do 14.00. Zapraszamy!

Małgorzata Wałczyk