XX Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych ,,English is easy’’

W dniu 13  marca 2024r.  uczniowie klasy VI naszej szkoły w składzie: Julia Papciak (kl.VI a), Dominika Skocz (kl.VI a)   i   Jakub   Nawracaj (kl.VI b) wzięli  udział w XX Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla Szkół Podstawowych ,,English is easy’’, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 12 w Jaśle. W tegorocznej edycji do konkursu przystąpiła młodzież klas VI z 17 szkół podstawowych z terenu powiatu jasielskiego zainteresowanych językiem angielskim oraz pogłębianiem swojej wiedzy językowej.

Głównym celem konkursu „English is easy” jest sprawdzenie wiedzy uczniów w zakresie angielskiego słownictwa, zwrotów leksykalnych jak również znajomości kultury Zjednoczonego Królestwa . Konkurs miał formę pisemną i składał się z 12 zadań sprawdzających wiedzę uczniów. Nasze uczennice odniosły duży sukces:

Julia Papciak, uzyskała tytuł Laureata zajmując III miejsce.

Dominika Skocz, uzyskała tytuł Laureata zajmując III miejsce.

Cieszymy się z uczestnictwa naszych  uczniów w tym konkursie oraz serdecznie gratulujemy Julii i Dominice tak wysokich  wyników i czekamy na uroczyste rozdanie dyplomów i nagród.  Życzymy dalszych sukcesów.

Teresa Biernacka, Marta Szutkowska