Ogromny sukces Szymona Madejczyka w Międzygminnym Konkursie Matematyczno – Chemiczym

W dniu 3 kwietnia 2024r. w  Publicznej Szkole Podstawowej w Kołaczycach odbyła się I edycja Międzygminnego Konkursu Matematyczno – Chemicznego dla uczniów klas siódmych. Konkurs był objęty Patronatem Honorowym Burmistrza Kołaczyc. W rywalizacji brało udział 23 uczniów z terenu gmin Brzostek, Kołaczyce i Brzyska. Konkurs składał się z dwóch etapów: I etap – test chemiczny, II etap – test matematyczny. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy udali się na poczęstunek oraz pokazy chemiczne.

Pomimo wysoko postawionej poprzeczki nasz uczeń, Szymon Madejczyk zdeklasował rywali zdobywając I miejsce. Należy również wymienić pozostałych uczniów biorących udział w konkursie: Nikolę Dziedzic oraz Bartosza Madejczyka, którzy również wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Każda z osób biorących udział otrzymała nagrodę rzeczową oraz dyplom.

Ze wszystkich uczestników jesteśmy bardzo dumni i życzymy im kolejnych sukcesów.

Elżbieta Dziedzic

Edyta Żyguła-Matysik