W bibliotece szkolnej- zajęcia z panią Anną Madejczyk

W dniu 11.04.2024r. dzieci z oddziałów 0a i 0b odwiedziły naszą szkolną bibliotekę. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z biblioteką, ze zgromadzonymi w niej zbiorami oraz zasadami korzystania z niej, a przede wszystkim wzbudzanie zainteresowania książką. Pani Ania ciekawie opowiadała o regułach dotyczących poszanowania książek, zawracała uwagę dzieci na poznawcze walory książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje, zachęcała dzieci do czytania książek. Przedszkolaki w trakcie spotkania odpowiadały na zadawane pytania, dotyczące w jaki sposób trzeba szanować książki oraz jakich zachowań należy się wystrzegać podczas czytania. Na zakończenie zostaliśmy zapoznani z bajką „Kopciuszek”, którą wszyscy zgromadzeni wysłuchali w ciszy i skupieniu.

To było bardzo miłe spotkanie, dziękujemy!

Jolanta Piekarz